align=bottom
فرهنگسرای غدیر دارای سالنی است که هر شب 400 - 450 نفر می توانند در آن فیلم ببینند همچنین در کنار این فرهنگسرا شهرداری مشهد 12فرهنگسرای دیگر نیز در نقاط مختلف شهر دارد، که دارای سالن های خوبی هستند و می توان در آنها فیلم اکران کرد، اما استفاده بهینه ای از آنها نمی شود، اکران فیلم حداقل کاری است که می تواند در این فرهنگسراها انجام شود....
 ‌شهردار مشهد گفت: آمادگی داریم سینماهای سیار را با مشارکت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی درمناطقی که سینما ندارند راه اندازی کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی زاده خامسی ، عصر امروز درآیین افتتاح نخستین سینما سیار در مشهد مقدس که با حضور مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان،معاون شهردار ومدیرعامل سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری ،معاون سینمایی اداره کل ارشاد ورییس سینما جوان مشهد در فرهنگسرای غدیر برگزار شد اظهارکرد: نمایش فیلم های خوب در سینماهای سیار اقدام خوبی است وسعی می کنیم سینماهای سیار را در مناطقی که سینما ندارند راه اندازی کنیم.
وی با بیان این که راه اندازی سینما سیار به همت مدیر جوان اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی که به تازگی مشغول کار شده است انجام شده است افزود: شهرداری مشهد نیزدر این کار مشارکت داشته وکمک کرده است.
تقی زاده خامسی با استقبال از این اقدام فرهنگی هنری اضافه کرد: این روش اگر ادامه داشته باشد می توانیم به وسیله آن سرانه فضاهای فرهنگی شهر مشهد را بالا ببریم ، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی نیزدر این مسیر همراه ما هستند ،البته به این شرط که از این سرانه ها استفاده شود واین گونه نباشد که ما دائم سرانه فرهنگی اضافه کنیم اما این فضاها خالی بماند وبرنامه فرهنگی هم در آن اجرا نشود .
شهردار مشهد با بیان این که امیدواریم این گونه اقدامات فرهنگی ادامه پیدا کند، به ظرفیت فرهنگسراهای شهرداری مشهد اشاره کرده وادامه داد : فرهنگسرای غدیردارای سالنی است که هرشب 400-450 نفر می توانند در آن فیلم ببینند همچنین درکنار این فرهنگسرا شهرداری مشهد 12فرهنگسرای دیگرنیز در نقاط مختلف شهر دارد، که دارای سالن های خوبی هستند و می توان در آنها فیلم اکران کرد، اما استفاده بهینه ای از آنها نمی شود ، اکران فیلم حداقل کاری است که می تواند در این فرهنگسراها انجام شود .
مجید خبیری