align=bottom
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: اتاق فکر فرهنگ و هنر با هدف دستیابی به‌گفت‌وگو محوری برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، جعفر مروارید در اولین جلسه اتاق فکر حوزه فرهنگ و هنر گفت: هدف از برگزاری این اتاق فکر دستیابی به‌چشم‌انداز برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با محوریت گفت‌وگو محوری است....

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: در این جلسات با بیان مساله به‌بررسی راه‌حل‌ها می‌پردازیم، با ارائه راهبردها به‌افق روشنتری در حوزه فرهنگ و هنر دست پیدا می‌کنیم.

وی اضافه کرد: ما در این اتاق، تنها در حوزه طرح مساله وو بیان راه‌حل از نظرات استفاده نمی‌کنیم، بلکه در اجرای برنامه‌ها نیز از نظرات صاحب‌نظران این حوزه استفاده می‌کنیم.

مروارید اظهار داشت: این جلسات آسیب‌شناسی و نقد عملکرد گذشته نیست، بلکه هدف ما بیشتر ارائه راهکار است تا از طریق استفاده از نظرات بتوانیم به‌همگرایی، همدلی و پویایی در این حوزه دست پیدا کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه طرح‌ها و نظراتی که در این جلسات بیان می‌شود می‌تواند در جلسات شورای فرهنگ عمومی و اتاق گفت‌وگوی اصحاب فرهنگ و هنر به‌عنوان دستور کار قرار گیرد؛ متذکر شد: حضور معاونین این اداره کل در جلسات به‌منظور دستیابی به‌نقطه نظرات مشترک و اصلاح فرایندها است.

وی ادامه داد: ما بیشتر سعی می‌کنیم، با توجه به‌دستور کار از انجمن‌های فرهنگی هنری و صاحب‌نظران این حوزه و نهادهای غیردولتی در این جلسات دعوت کنیم، میزبان اصلی جلسات اصحاب فرهنگ و هنر هستند و از دولتی شدن این جلسات پرهیز می‌کنیم.

مروارید گفت: تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت تاثیرگذار و بلند مدت راهبردی می‌تواند قدم‌های مهمی را به‌وجود آورد تا از طریق خرد جمعی و کار کارشناسی شده در این اتاق فکر، موانع را شناسایی و مشکلات موجود را تا حد امکان از بین برده، با توجه به‌ظرفیت‌های موجود، حوزه فرهنگ و هنر ارتقا و توسعه یابد.