«پردیس سینمایی گلشن» در تاریخ چهارشنبه 23 اسفندماه افتتاح خواهد شد. این پردیس که یکی از مجهزترین پردیس‌های سینمایی کشور است در طبقه‌ی پنجم برج آرمیتاژ شهر مشهد واقع شده است. محمدعلی کرمی خبرنگار سینماتیکت به مناسبت افتتاح پردیس سینمایی گلشن به سراغ فرزین جیرانی مدیریت پردیس گلشن رفته است و گفتگویی کوتاه و خواندنی با او انجام داده است:...

موقعیت مکانی و دسترسی آسان پردیس گلشن

جیرانی: در وهله اول موقعیت منطقه‌ای پردیس گلشن امتیاز مهمی برای این مجموعه سینمایی محسوب می‌شود. همانطور که می‌دانید در مشهد مجموعه‌های سینمایی متفاوتی داریم از قبیل هویزه، آفریقا، اطلس، سیمرغ، پیروزی و ... اما این سینماها غالبا در مناطقی هستند که مردم برای دسترسی به آنها بعضا با مشکلاتی از قبیل دوری مسافت و بار ترافیکی مواجه‌اند. پردیس گلشن در منطقه‌ای قرار دارد که می‌توان آن را قلب تپنده‌ای برای دوست داران سینما دانست، چرا که اکثر آنهایی که مشتاق رفتن به سینما هستند در مناطقی از قبیل بلوار وکیل آباد، بلوار پیروزی، قاسم آباد و ... سکونت دارند که به راحتی می‌توانند به پردیس گلشن دسترسی پیدا کنند و از امکان پارکینگ نیز بهره ببرند.

واقع شدن پردیس گلشن در برج آرمیتاژ

جیرانی: با توجه به اینکه پردیس گلشن اولین پردیس مشهد است که در یک مرکز خرید(برج آرمیتاژ) واقع شده است و مخاطب می‌تواند در کنار تماشای فیلم مورد علاقه خود همزمان از امکاناتی مانند خرید و رستوران نیز بهره ببرد که خود امتیاز بزرگی برای جذب مخاطب بیشتر محسوب می‌شود.

امکانات رفاهی پردیس:   

جیرانی: سازنده پردیس سینمایی گلشن مهندس نادری است که ارگ تجریش را نیز ساخته است و نزدیک به بیست سال تجربه ساخت سینما دارد. پردیس سینمایی گلشن دارای چهار سالن با ظرفیتهای 192، 50، 48، 47 نفری است که با بهترین و مدرن‌ترین امکانات تجهیز شده است. از جدیدترین سیستم صوتی دالبی گرفته تا بهترین کیفیت پرده سینما و امکان پخش لیزری. همچنین در این سینما از سیستم آکوستیک به روزی استفاده شده و در زمینه امکانات امنیتی نیز ضد حریق است.

در مجموع سعی شده بهترین شرایطی که مخاطب هنگام تماشای فیلم انتظار دارد را برای او فراهم کنیم. همچنین به زودی در این مجموعه یک فود کورت نیز افتتاح خواهد شد که دارای سالن روباز تابستانی و سرپوشیده است که در آنجا پخش فوتبال و فیلم‌های خارجی نیز خواهیم داشت. بنابراین با اطمینان پیش بینی می‌کنیم با خیل عظیم مخاطب روبرو خواهیم شد.


برنامه افتتاحیه

مراسم افتتاحیه مجموعه روز 23 اسفند با حضور ستارگان سینما برگزار می‌شود. و مردم می‌توانند ستاره‌های مورد علاقه شان را بر روی فرش قرمز دیده و با آنها به تماشای فیلم بنشینند.

آیا برای روز دیگری جز سه شنبه‌ها بلیت نیم‌ بها در نظر دارید؟

خیر، از آنجا که تهیه کنندگان انتظار دارند فیلمشان فروش مطلوب داشته باشد و تمام سالن ها باید از یک قانون ثابت پیروی کنند، ما نیز بر اساس همان قانون سازمان سینمایی کل کشور عمل خواهیم کرد و خود را ملزم به رعایت قانون می‌دانیم و مطابق استانداردهایی که به ما اعلام می‌شود جلو خواهیم رفت. اما اگر بخواهیم رویدادهای مختلفی را ایجاد کنیم خارج از ساعات اکران سینماها، قطعا برای آن تدبیری می‌اندیشیم و با مسئولین مربوطه در تهران و مشهد هماهنگی‌هایی را بر اساس قوانین انجام می‌دهیم. ما معتقدیم فیلم خوب مخاطبین خودش را پیدا می‌کند و سینمای خوب و باکیفیت به جذب مخاطب کمک می‌کند.

حرف آخر

جیرانی: خواهش می‌کنم مسئولین شهر، استانداری، ارشاد و ... توجه داشته باشند مسئله فرهنگی مسئله‌ای‌ست که درمدزا نیست، در مجموع سینما و فیلمسازی و سالن سینماداری پولساز نیست و اگر کسی به دلیل عشق و علاقه و دغدغه فرهنگی خود چنین سرمایه‌گذاری را انجام می‌دهد نیاز به حمایت دارد و نیاز دارد موانع را از جلوی پایش بردارید تا به راحتی بتواند اتفاقات مهم فرهنگی را به ثمر برساند.