align=bottom
دبیر اجرای بخش سیمرغ سینمای خراسان گفت: نزدیک به 250 نفر در بدنه سینما کشور از اهالی خراسان رضوی هستند. حسن کمالیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: یکی دو سال است که حول محور حوزه سینما در خراسان رضوی تحقیق کردیم، به یکسری آمار و ارقام دست یافتیم که این آمار در تصمیم‌گیری‌ها برای این حوزه مخصوص برای مدیران بسیار مفید است....

وی با بیان اینکه طبق آماری که جمع‌آوری شده،، نزدیک 250 نفر در بدنه سینما کشور از اهالی خراسان رضوی هستند، اضافه کرد: بیشتر این 250 نفر، افرادی مؤثر در بدنه سینمای کشور هستند، اگر هرکدام از این افراد را از سینمای ایران حذف کنیم، قطعا آن پروژه سینمای با خسران مواجه می‌شود.

دبیر اجرای بخش سیمرغ سینمای خراسان ادامه داد: این پتاسیل سبب شد، ما رویکرد جشنواره سیمرغ خراسان در راستای تببین توانمندی خراسان در حوزه فیلم سینما بگذاریم.

کمالیان با اشاره به اینکه از 22 فیلم سودای سیمرغ، هشت نفر از عوامل این فیلم‌ها، خراسانی هستند، اظهار کرد: اگر این آمار را یک ضرب و تقسیم کنیم،  35 درصد فیلم‌های در جشنواره فجر امسال مشهدی‌ها هستند که امسال خوش درخشیده‌اند، بنابراین وجود این پتاسیل قوی در خراسان می‌تواند زمینه‌ساز یک رویکردی جدید در سینما خراسان رضوی باشد.